דפים - דבר המנהלת
 
 
תמונה מנהלת.JPG 
 שנת הלימודים תש"ף נפתחה בשמחה, גם השנה תהיה בסימן עשייה כשנת תשע"ט שהייתה שופעת בעשייה רבה ומגוונת , בקשת רחבה של נושאים ופעילויות מעשירות ומקדמות וזאת בדגש על מצוינות בחינוך דתי, יהודי וציוני בהלימה למוקד המארגן – "יהדות בריבוי קולות".

תכניות לימודים פנימיות שפותחו ע"י צוות ההוראה תפעלנה גם בשנת תשע"ט הבאה עלינו לטובה:

ü "מפגשישי" מפגש הורים וילדים המתקיים בספריית ביה"ס בימי שישי אחת לשנה לכל שכבת גיל. המפגש מתקיים בהלימה לערכים מתוך תעודת הזהות הבית-ספרית ונובע מפרשת השבוע, תוך השמעת ריבוי קולות בדרכים מגוונות וחווייתיות וביטוים במאכלים/בשירים/בסיפורים אישיים, ומתבסס על טקסטים יהודיים, ציוניים ואזרחיים (שירה מודרנית, קטעי ספרות, אמירות, דמויות ומנהיגים ציוניים הקשורים לפרשה, וכד') באמצעות דילמה מוסרית.

ü  "קולך הוא מקומך"- מסען של בנות מצווה אל זהותן, תכנית לימודים להעצמה אישית ולפיתוח עצמאותן של בנות שכבה ו'. תכנית המהווה מסע אל עצמיותן ועצמאותן של בנות גיל המצווה במהלך השנה האחרונה שלהן בבית הספר היסודי.

ü  קולות שבילי ארצנו- הטיול הבית ספרי. הטיול הבית ספרי המהווה צורך אישי, חברתי וקולקטיבי של כלל התלמידים ומחזק את תחושת השייכות ליהדות, ציונות ואזרחות. הטיול השנה היה בדגש על הערך- קבלת האחר המופיע בתעודת הזהות שלנו ובמהלכו ביקרו כל תלמידי בית הספר במוזיאון הילדים בחולון בתערוכות הממחישות את התמודדות האחר בסביבה ובסיור במקורות הירקון.

ü     התכנית "מעברים בגן התנ"כי- פרשות דרכים" מתארת סיפורי מופת מקראיים העשויים לעורר בקרב התלמידים דילמות מוסריות ואחרות מתוך מפגש חווייתי עם הדמויות המקראיות והסיטואציות בתוכן הן מתנהלות ומזמינות אותם להכריע בקושיות מתוך הבנה שזהות אישית יכולה להתעצב ע"י עימות עם דילמות, התנגשויות של ערכים, בחירה מושכלת והבעת דעה.

 

לצד זאת, אנו ממשיכים ביצירת טקסים ערכיים במעגל השנה, סיורים בעיר ב"ש, טיולים שנתיים ובמסורת של טקס קהילתי ביום הזיכרון לחללי צה"ל .

בנוסף אנו ממשיכים להעשיר את התלמידים במסגרת סל תרבות בתחומי המוסיקה, התיאטרון, המחול, האמנות והספרות, לציין את החגים וימים מיוחדים אחרים בכינוסים חגיגיים ובימי לימוד מרוכזים.

 

במסגרת הרצון שלנו להעצים את התלמידים ולעודד עשייה חברתית ולימודית אנו משתתפים בפרויקטים רבים, ביניהם – הנהגת תלמידים, מועצת ספורט, נאמני מחשב, משתתפים בתחרויות ספורט רבות, בכנס בית הספר הרוקד, בתחרות ארצית בשחמט, בחידון התנ"ך העירוני, בלהקות המחול הייצוגיות, מקהלת בית הספר ונבחרת הכדורגל.

השנה ממשיכה לפעול מסגרת חוגים עשירה בתום יום הלימודים שכוללת שער שוויון, שחמט , "רוקמים חלום", כדורסל בנות ועוד.

כבית ספר המטפח מצוינות לימודית ואישית בסביבה טכנולוגית משתנה תלמידי "נטעים- מיתרים" שולטים במיומנויות המאה ה-21, מתפתחים ורוכשים כלים מתוקשבים מתקדמים בפרויקט להב"ה וכן מתקשרים עם חברים ועם ביה"ס באופן שוטף. השנה אנו מובילים באחוזי כניסה של תלמידים לפעילויות ברשת. צוות ביה"ס משתמש במחשב ככלי עבודה, למידה ותקשורת בכל מעגלי ההתייחסות.

הקריאה ואהבת הספר היא כנר לרגלינו וגם השנה נבחר ספרים במצעד הספרים ונערוך יריד ספרים מסורתי המעודד את יצירתיות התלמידים כגרעין מומחיות.

 

 אנו מחנכים לאור גרעיני המומחיות והערכים המלווים אותנו, ומשתדלים לתת לכולם תחושת מוגנות, לפתח תחושת גאווה ושייכות וכל זאת על ידי תקשורת בונה ושיח מכבד. אחריות ומעורבות על ידי יצירת במה אישית לכל ילד ב"תפקיד לכל תלמיד" וכן עבודת צוות ולמידה שיתופית,  וקבלת האחר על ידי התנסות הלכה למעשה בהכלה של כלל תלמידינו על חזקותיהם וקשייהם במערך הלימודי והחברתי כאחד.

 

חשוב לציין שכל הדברים הללו לא היו קורים ללא הצוות המצוין של בית הספר שעושה עבודתו נאמנה ואף יותר מכך. עבודת כל אחד ואחת מהם מאופיינת בעשייה חינוכית מתוך תחושה של שליחות ואמונה ביכולת כלל התלמידים. תודה לצוות המנהלה המצוין שלנו: איציק אב הבית, לילך המזכירה ויגאל השומר.

אני רוצה להודות גם לשותפים הרבים לעשייה היום יומית: לחברי הנהגת ההורים על שיתוף פעולה פורה המסייע להבנות דרכי תקשורת מכבדות. למחלקת החינוך בעירייה ולמפקחת הכוללת, על הליווי והתמיכה המקצועית.

ואחרונים חביבים, תודה לכם, תלמידים יקרים, מכם אנו לומדים כל יום.

אני מאחלת לכם שנת לימודים נעימה, רגועה ושלווה.

 

 ְוהָיָה כְּעֵץ, שָׁתוּל עַל-פַּלְגֵי-מָיִם: אֲשֶׁר פִּרְיוֹ, יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא-יִבּוֹל; וְכֹל אֲשֶׁר-יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ. (תהילים, א' 3)

 

שלכם, ליאת מימון

מנהלת בית הספר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

​​​