מקיף א'- המקיף הראשון בעיר - צלשים
נווט למעלה
מצוינות וחדשנות

 

אתר משו"ב
ריכוז: כהן מזל              
מערכת לניהול ציונים ואירועי משמעת בבית הספר. תוכנה זו מאפשרת תקשורת בין מורים והורים היכולים להיכנס למערכת ולצפות במידע כגון: ציונים ואירועי משמעת של ילדיהם. מערכת זו אף מאפשרת שליחת הודעות בין מורים לתלמידים בקבוצות הלימוד השונות.

 

דיבייט                                     

התכנית עוסקת בטכניקות וכלים בתקשורת בינאישית – שכנוע, עמידה מול קהל והעברת מסרים. התוכנית מופעלת בשכבה ט' ובכיתות מחוננים.

 

הסמכה לבית ספר ירוק             
ריכוז: דר' בן יצחק עדנה
בית הספר מקיף א' קיבל את התואר "בית ספר ירוק"  על פועלו בתחום איכות הסביבה לטובת הקהילה.
עם תעודת הכבוד, ניתן מענק כספי לבית הספר.

 

כיתות "למנהיגות מדעית טכנולוגית"     
כיתות הלומדות על פי תכנית למצוינות מדעית טכנולוגית בדגש על תגבור לימודי בתחום המדעים, הטכנולוגיה והמתמטיקה במטרה לעודד מצויינות, להרחיב את מעגל הלימודים בתחומים אלו והובלתם לתעודת בגרות מדעית טכנולוגית איכותית.

 

כיתות מחוננים ז' -  י"ב
כיתות ייחודיות, על אזוריות, בהן לומדים תלמידים שעברו מבחני מחוננות של משרד החינוך. הכיתות לומדות בשיטות המקובלות בהוראת המחוננים ומכירות בצורכיהם המיוחדים על מנת שיוכלו לממש את הפוטנציאל האישי שלהם ולתרום ממנו גם לחברה.

 

"מרחבים דיגיטליים" - מרחבי חדשנות פדגוגית דיגיטלית

בבית הספר יוקמו על ידי עיריית באר שבע שני מרחבי חדשנות פדגוגית דיגיטלית לפיתוח סביבה לימודית חדשנית ודינאמית לתלמידים ולמורים.
המטרות המרכזיות של המרחבים הן לקדם תהליכי הוראה–למידה–הערכה באמצעות טכנולוגיות התקשוב וטיפוח תלמיד עצמאי לומד ומשתף פעולה עם עמיתים שיחד הופכים ללומדים ומנחים פעילים.

 

"סיסמה לכל תלמיד"                
ריכוז: כהן מזל
"סיסמה לכל תלמיד" מספקת סביבת עבודה אישית, ידידותית ונוחה עבור התלמידים וסגל ההוראה, כולל תיקיה אישית לכל תלמיד ומורה, אינטרנט, אופיס וסביבת עבודה מנהלית ופדגוגית.

 


 

רובוטיקה

ריכוז: מרקו זהבה

במסגרת תחרות הרובוטיקה PLL התלמידים מתנסים בתכנון ובניית הרובוט, מתמודדים עם נושא לביצוע חקר במטרה לעודד את התלמידים להיחשף לעולם המדע והטכנולוגיה.

 

תכנית "אמירים" : "אחריות אזורית – ישראל 2048"

ריכוז: מרקו זהבה         
תכנית אחריות אזורית הינה תכנית בה חברו יחד האגף למחוננים ולמצטיינים ותנועת "אחריות לישראל 2048". במסגרתה התלמידים עוסקים בסוגיות ערכיות, הטוב הציבורי המשותף, ממלכתיות, מגזר ציבורי ואחריות ציבורית – תוך שילוב מתודת ה- PBL ויישום הנלמד בפרויקט שנתי בשיתוף העירייה.

 

תכנית תרבות ישראל
"תרבות ישראל" הינה תכנית הכוללת את המורשת והיצירה היהודית המכוננת את זהותנו כאומה וכיחידים. מטרתה לחזק את מורשתו, זהותו התרבותית והלשון העברית של כל תלמיד ולפתח יחס של כבוד לזכויות האדם ולערכים דמוקרטיים. בנוסף יודגשו לימודי תולדות הארץ והעם, תורתו, תודעת זכר השואה ומסורתו היהודית.     

 

"תעודת בגרות חברתית"           
תעודה המשקפת עשייה חינוכית, חברתית וערכית, שביטוי להפנמתה על ידי התלמיד, יינתן לבוגר כיתות י"ב בתעודה ייחודית "תעודת בגרות חברתית".​


Screenshot_8.jpg