דפים1 - דבר מנהלת בית הספר
נווט למעלה

​ ​​​​​​

 

 דבר המנהלת

 
 
בית הספר התיכון מקיף א' הוקם בשנות ה50. כ
מקיף הראשון בבאר שבע, ובישראל בכלל. המייסדת פועה מנצ'ל ז''ל.
בשנת 1995 נבחר בית הספר להוביל את ניסיון החיטוב בעיר באר שבע
ומאז הפך בית הספר לתיכון שש שתי. בזכות הניסיון המקצועי שנרכש במשך השנים מצליחה הנהלת בית הספר לפתח מסלולי למידה ייחודיים ומקצועות לימוד מגוונים המאפשרים לכל תלמיד מימוש עצמי וחברתי.
בחטיבת הביניים לומדים התלמידים על פי תחומי עניין: מדעים, תאטרון, תקשורת, מוסיקה, אמנות וכדור רגל. בית הספר מכיר בשונות שבין התלמידים, תוכניות הלימוד מזמנות אפשרויות רבות לבחירה, במטרה להוביל כל תלמיד למיצוי היכולות הטמונות בו. תהליך הבחירה כשלעצמו, מכשיר את התלמידים לקבלת החלטות בהתאם לנטיות לבם ולכישוריהם האישיים. זאת מתוך אמונה כי "בכל אחד גנוז אור אנושי הנחשף ומתגלה בתנאים חינוכיים נוחים"
                                                                            (י,קורצ'אק)
 
בית הספר מתאים עצמו להוראה – למידה במאה ה-21. בבית הספר קיימות כיתות מתוקשבות, שבהן לוח חכם אינטראקטיבי ועמדת מורה ממוחשבת. אנו מאמינים כי שימוש נכון בטכנולוגיות ובמיומנויות עכשוויות ומעבר ללמידה מתוקשבת ומקוונת, יש בכוחן להוביל לקידום משמעותי בשדה החינוך ולבניית גשר לצימצום הפער בין בית הספר לבין המציאות הדינמית שבה הוא קיים.
בשנת הלימודים תשס''ח הצטרף מקיף א לעשרת הערים הגדולות בארץ בהן פועלות כיתות ייחודיות לתלמידים מחוננים. הכיתות הן על איזוריות בהם לומדים תלמידים שעברו מבחני מחוננות של משרד החינוך. הכיתות מאפשרות לתלמידים להנות ממערכת חינוך המכירה בצורכיהם המיוחדים ומאפשרת להם לממש את הפוטנציאל האישי שלהם ולתרום ממנו גם לחברה. בית הספר נבחר להיות הראשון מבין התיכוניים בבאר שבע  שבו מופעל המיזם האינטרנטי "סיסמה לכל תלמיד". מיזם זה מספק סביבת עבודה אישית, ידידותית ונוחה עבור התלמידים וסגל ההוראה. כמו גם שילוב המחשב בתחומי הדעת השונים. "סיסמה לכל תלמיד כוללת תיקיה אישית לכל תלמיד ומורה, אינטרנט, אופיס וסביבה מנהלית ופדגוגית.
 
בית הספר הינו בית ספר קהילתי, בו אנו שמים דגש ומייחסים תשמת לב רבה למעורבות חברתית ותרומה לקהילה – כמרכיב הכרחי בכל הקשור למצויינות אישית וחברתית כאחת.
 "מטרת החינוך צריכה להיות אנשים המצטיינים בעצמאות, במחשבה ובמעשה, ועם זאת, רואים בשרות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית"

חזוננו הוא: 

בית הספר מקיף א' הוא בית חינוך למצוינות בכל תחומי פעולותיו.

אנו מחנכים למעורבות ולתרומה בקהילה, תוך שאיפה להוראה מכוונת פרט, אשר תוביל כל תלמיד למיצוי יכולותיו וכישוריו, בדגש על יצירת ידע חדש ורלוונטי לעולמו האישי ולחיים בעידן הטכנולוגי במאה ה-21.

אנו מאמינים כי העמקת יחסי אמון, פיתוח ערכים של נתינה, דיאלוג וכבוד הדדי בין כל באי בית הספר הינם אבני היסוד ליצירת חברת מופת.