נהלי-ביהס-תשעב
נווט למעלה
שונה לאחרונה ב- 07/10/2018 21:47 על-ידי פנינה ישר
 
הורים יקרים!
 
תפקיד בית הספר הוא לחנך לדרך ארץ, סובלנות וכבוד הדדי , תוך מתן דוגמא אישית.
חברת האדם מושתתת על חוקים, נהלים, זכויות וחובות. מטרת החוקים היא להגן על הפרט,
וכך לשמור על היחד - על איכות החברה.
ישנם חוקים ונהלים שלא נתונים לבחירה אישית, הם נקבעים על ידי נציגי הציבור ונבחריו, ועל הציבור למלא אחריהם.
החוקים מטרתם לאפשר לכל אחד ליהנות מהחיים מבלי להיפגע בגופו, נפשו ורכושו.
זכותו של כל אדם להביע דעתו מחשבותיו ורגשותיו, ניתן להביע בקורת ואף ללמוד ממנה, בתנאי שתאמר בתרבות ודרך ארץ.
אנו מאמינים - בחינוך לסובלנות ולכבוד הדדי, ומוקיעים כל מעשי אלימות .
נעשה את המיטב והמרב ליצירת אוירה נעימה, לשיפור איכות חיינו ולחיים בעולם של כבוד הדדי.
כפי שכבר נאמר "דרך ארץ קדמה לתורה ואין תורה בלי דרך ארץ".
 
 נהלי  וכללי בית-הספר
 
הגעה לביה"ס- לא יאוחר מהשעה 8:00
 
תקנון - תקנון ביה"ס יפעל במתכונתו הרגילה משנה שעברה עד לאחר בחירות למועצות תלמידים, התקנון יעבור שדרוג ויפורסם להורים לחתימה. אנו רואים בכם ההורים שותפים לבניית אקלים מיטבי השומר על אווירה  נעימה בבית הספר וכן על ביטחון הילדים.
אנו צוות מענית מאמינים כי על ידי העצמת תלמידים נצליח להימנע מהתנהגות לא רצויה עם זאת ישנם "קוים אדומים" שיש לתת עליהם את הדעת ולהתיחס אליהם בחומרה נא לקרוא את תקנון ביה"ס ולהוסיף הערות והארות וכך נבנה יחד תקנון  שיעזור לשמור על אקלים חברתי מיטבי.
 
הגעה לביה"ס- שעת התחלת הלימודים – 8:00 . למען בטיחות ילדיכם נא להקפיד להגיע לביה"ס לא לפני השעה 7:30 שעת פתיחת שערי ביה"ס. לפני כן הילדים יישארו מחוץ לשער ביה"ס באחריותכם.  
 
תלבושת ביה"ס- יש להגיע בכל יום בתלבושת עם סמל ביה"ס. נקפיד על תלבושת חולצות וסווצ'רטים חלקים בצבעים שונים בטכסים יש להגיע עם חולצות לבנות, הנושאים את סמל בית הספר, נקפיד על הופעה הולמת– ללא כפכפי ים, ללא לק, איפור, צבע בשיער או פירסינג, נעלי אצבע, גופיות חשופות, מכנסונים קצרצרים, עגילים שאינם צמודים לתנוך האוזן, מהווים סכנה של פציעה, ביחד נשמור על בטיחותם של ילדינו.
חולצה לבנה מיועדת לטקסים ולאירועים מיוחדים.
 
טופס הצהרת בריאות- בימים אלו מקבלים ילדכם טופס מצב בריאותי שחובה עליכם ההורים למלאו על כל פרטיו. אנא הקפידו לציין בעיה רפואית באם קיימת על מנת שנוכל לנהוג בהתאם. תלמיד ללא טופס בריאות, לא יוכל להשתתף בשיעורי חנ"ג או בכל פעילות מחוץ לכיתה.במידה ולא צויינה בעיה רפואית שקיימת, האחריות למצב בריאתו של הילד חלה על הוריו. בביה"ס אין תקן לאחות לפיכך תלמיד שיזדקק לטיפול רפואי יופנה למוקד "נטל"י  לקבלת עזרה ראשונה.
חיסונים ובדיקות התפתחות  יתבצעו מס' פעמים בשנה ע"י צוות אחיות שיגיע במיוחד לביה"ס 
פציעות שיניים: במידה וילדיכם נחבל בשיניו  בשעות שאחרי הלימודים או במהלך חופשה יש לפנות לחב' הביטוח _____
 
טופס אישור פרסום באתר בית-הספר- במהלך השנה מתקיימים  בביה"ס אירועים , פעילויות וטקסים . אנו נוהגים לצלם את האירוע ולפרסמו באתר הבית ספרי המהווה כלי לתקשורת מול הקהילה על העשייה החינוכית בביה"ס.. לשם כך עלינו לבקש את אישורכם לפרסום תמונות ילדכם באתר הבית-ספרי ע"י מילוי הטופס שיגיע אליכם.  ללא אישורכם, אין אנו רשאים לפרסם את התמונות כמו כן נדגיש כי אין אנו מפרסים שמות ילדים בצמידות לתמונות..
 
שתייה מהברזיות - עפ"י הוראת משרד הבריאות, השתייה מהברזים אסורה ולא בשל המים, אלא בשל המגע הרב של פיות וידי התלמידים בברזים שעלול להעביר מחלות האחד לשני. אנא שלחו עם ילדכם בקבוק פלסטיק אותו יוכל למלא ולשתות ישירות ממנו.
 
פלאפונים – תלמיד אשר ברשותו נמצא מכשיר פלאפון, חלה עליו האחריות לכבות את המכשיר מרגע היכנסו לביה"ס דהיינו בשעה 8:00 ולהדליקו רק בסיום יום הלימודים. אין לדבר עם ההורים בהפסקות, ובמהלך שיעור. במקרים דחופים ניתן  ליצור קשר מביה"ס ואל ביה"ס.
כל הגעה של הורה בעקבות שיחת פלאפון שלא ביידוע הנהלה, לא תאושר. כל מטרתנו להגן ולשמור על ילדכם ולדעת בכל רגע נתון ששלומם טוב. אובדן, גניבה, קלקול של המכשיר הינו באחריות הילד וההורה, אין ביה"ס אחראי לכך. נא לא להגיע עם חפצים בעלי ערך רגשי/כספי.
 
כניסת הורים לביה"ס- הורים אשר בידיהם אישור זימון ממחנכת הכיתה או מצוות הנהלה, יהיו רשאים להיכנס במהלך היום לביה"ס. הורים אשר מגיעים במהלך היום על מנת להביא לילדיהם אוכל, ציוד לימודי ועוד, לא יורשו להיכנס וישאירו אצל השומר את שם הילד והכיתה. ואנו מבטיחים להעביר לילד את הציוד.
 
שיחת מבוגר עם תלמידים- חל איסור מוחלט להורה או כל מבוגר לפנות לתלמיד ביה"ס ולדבר איתו. זכרו, החוק עומד לצדו של הקטין, כל שיח עם ילד שאינו ילדכם, ייעשה רק דרך מנהלת ביה"ס או דרך הורי התלמיד. אנא הימנעו ממצבים לא נעימים.
 
כניסה לאתרי אינטרנט מעבר לשעות הלימודים- בביה"ס אנו מקפידים על  כללי התנהגות זהירה ובטוחה באינטרנט, אנו מחנכים את תלמידנו לשיח תרבותי באינטרנט ובתקשורת בינאישית.. נבקשכם להקפיד ולחזור על כללים אלו גם בבית. אנא עקבו אחר התנהלות ילדכם באינטרנט אחה"צ שילדכם לא יגלשו או יתכתבו בדרך לא רצויה עם זרים וינהלו שיח לא תרבותי המהווה גורם לסכסוכים בין חבריהם. כל בעיה מסוג זה שבה נתקלתם, עליכם להפנותה לגורמי החוק הרואים בזאת עבירה פלילית. בביה"ס נעשה הכל על מנת לחנך לדרך נכונה, אך אין אנו יכולים  לטפל בבעיות הקורות בשעות אחה"צ. אנא מצאו דרך חינוכית לפתור זאת ביניכם ההורים ולא להביא את הבעיות אל תוך שטח ביה"ס.
 
שהייה בשטח בית-הספר מעבר לשעות הלימודים- כל הורה אחראי לילדו. במהלך שעות יום הלימודים, כל צוות המורים וההנהלה, אחראים לשלומם של הילדים. נבקשכם להקפיד לאסוף את ילדכם בשעה הנקובה לסיום הלימודים, אין לאפשר לילדים להמתין לאחיהם הבוגרים ולהישאר בחצר ביה"ס. שבו עם ילדכם וקבעו איתם מי בא לאוספם או כיצד ובאיזו דרך הם מגיעים הביתה. לא יתאפשרו שיחות טלפוניות לתלמידים שמוודאים ברגע האחרון מי אוסף אותם. דבר נוסף, בשעות אחה"צ, שערי ביה"ס פתוחים והחצר מהווה מוקד פעילות לילדי השכונה ולאחרים. כידוע לכם, אין השגחה של מבוגר מטעם ביה"ס או מכל גורם אחר העוקב אחר שלומם של הנכנסים. הפיתויים רבים .
 
הקשר עם המחנכת – הקשר המכבד, שלכם ההורים עם המורים והמחנכת חשוב לכולנו שהרי מטרתנו היא טובת ילדכם ("ויכוח הוא בעיה שצריך לפתור ולא קרב שצריך לנצח בו") ולכן בפניה בנושאים כגון אלימות, בעיה לימודית, שעורי בית וכדומה יש לפנות על פי ההליך המקובל בבית הספר:
א.      פניה למורה / למחנכת.
ב.      פניה לרכזת השכבה או לסגנית.
ג.       שיחה עם מנהלת בית הספר – בתאום מראש ובנוכחות המורה.
ד.      במקרים חמורים יש לשתף גם את הועדה הפדגוגית הבית ספרית.
לכל מורה ניתנה שעת שהייה שבועית שבה יוכלו ההורים להיפגש עם המורה ולהתעדכן.
יש ליצור קשר טלפוני עם המורים בשעות מקובלות ולא בימי שישי שבת.                  
 
פעילות בית ספרית - מן הראוי שכל תלמידי בית הספר יקחו חלק בפעילויות בית הספר דהיינו טיולים, טכסים ופרוייקטים בית  ספריים , נשמח לשתף גם אתכם ההורים בפעילויות בית ספריות.
 
אישור מחלה -  על פי הוראות משרד החינוך על יציאה לחו"ל או לחופשה בימי הלימודים יש להגיש בקשה למנהלת בית הספר  שתועבר לאישור משרד החינוך.
לאחר שלושה ימי מחלה יש להביא אישור מהרופא, פחות משלושה ימים חובה להביא אישור מההורים על ההיעדרות.
תלמיד שאינו חש בטוב בבית הספר , יצור קשר טלפוני עם ההורים, דרך המזכירות. הילד יקבל אישור יציאה בתנאי שההורים יגיעו לאסוף את הילד.
האחריות להשלמת השעורים בזמן ההיעדרות מוטלת על ההורים והילד.
 
 
​​